Družstva

V Prachatickém okrese máme v současné době funkční dvě hasičské ligy.

Tou první je okresní PRACHATICKÁ HASIČSKÁ LIGA, které se pravidelně účastní naše družstvo Budilov „C“. V této lize je celkem pět pohárových soutěží – Budilov, Vlachovo Březí, Vimperk, Prachatice a Prachatice noční. Kluci pravidelně bojují o nejvyšší posty a v letošním roce se jim podařilo obhájit celkové vítězství.

Druhou ligou, která vznikla v roce 2004 spojením soutěží prachatického a strakonického okresu, je ŠUMAVSKÁ HASIČSKÁ LIGA. Do tohoto seriálu patří soutěž v Budilově, Svaté Maří, Kalenicích, Žernovicích, Dolanech, Nišovicích, Sudoměři, Bohumilicích, Přechovicích a ve Stachách. Z Budilovských družstev se tohoto seriálu pravidelně účastní Budilov „A“, Budilov „B“ v kategorii Ženy a stejně tak družstva Budilov „A“, Budilov „B“ v kategorii Muži. Družstvu Budilov „B“ ženy se v letošním roce podařilo zvítězit v celkovém bodování Šumavské hasičské ligy.

Družstvo dětí se účastní všech soutěží na Prachatickém okrese, ve kterých je vypsána kategorie Děti. Nesmíme zapomenout ani na jarní a podzimní kola hry Plamen.