2011

Rok 2011 ... Horní řada: Jirka Janda, Martin Hodboď, Petr Hanzal, Bohouš Hlinka a Jarda Mareš

 Dolní řada: Jirka Novotný a Radek Novotný

Sestava

    Koš - Jaroslav Mareš

    Spoj - Bohumil Hlinka

    Strojník - Jiří Janda

    Béčka - Martin Hodboď

    Rozdělovač - Petr Hanzal

    Pravý proud - Jiří Novotný

    Levý proud - Radek Novotný

Velitel

    Petr Hanzal 

Rekordy a úspěchy

    Sklopky: 19,98 (Sudoměř 2009) 

Historie

Rok 2008

    Jednoho dne, asi při nějakém záchvatu, kdy člověk přijde na to, že by byla škoda nenapsat něco o skvělé partě lidí, které má doopravdy rád, jsem se rozhodl, že napíšu historii družstva Budilov „B“. Dlouho jsem přemýšlel o tom, co vlastně napsat a popravdě řečeno mě vůbec nenapadalo jak to všechno poskládat. Je dost těžké vracet se ve vzpomínkách zpátky a na nic podstatného nezapomenout. Jsem si jist, že toho zapomenu hodně, ale budu se snažit napsat všechno, co vím a hlavně tak, aby jste měli chuť si to přečíst.

    Začátek všeho byl dost zvláštní. V SDH Budilov fungovala tři družstva. První složené z kluků, kteří byli mladí, ale měli už dost zkušeností se soutěžemi. Druhé družstvo byli kluci ještě podstatně mladší, kteří s hasičským sportem vlastně začínali. Třetí družstvo bylo ( a stále je) složené z chlapů, kteří už jsou starší, mají největší zkušenosti, jsou dobře sehraní a popravdě řečeno jim to opravdu klape. Jak to ale u mladých kluků bývá, hodně jich odchází na vojnu, do škol, za prací a na hasiče už nezbývá čas. Přesně tak to bylo i u prvního a druhého družstva. Nedalo se dělat nic jiného, než obě družstva spojit a vytvořit družstvo jedno. Tak se taky stalo. Díky našemu veliteli Jardovi Marešovi vzniklo družstvo Budilov „A“. Je to družstvo složené z lidí kteří mají chuť a hlavně čas běhat.

    Teď už ale dost všech ostatních - konečně se pustím do toho „Béčka“; o) I když jsem dělal klukům vždycky jen náhradníka, najednou jsem dostal obrovskou chuť začít běhat a jezdit na soutěže pravidelně. Nezbývalo nic jiného, než si založit vlastní družstvo. Obešel jsem pár kluků kteří zbyli po slučování družstev a měli taky zájem cvičit, ale pořád mi ještě lidi chyběli. Začal jsem se tedy ptát po vsi, v hospodě a nakonec jsem dal celé družstvo dohromady. Sestava to byla opravdu zajímavá a já si začal uvědomovat, že to nebyl právě nejlepší nápad. Ale co, konečně jsem měl družstvo, tak jsme začali cvičit. Nic ale nejde hned na poprvé a tak jsme museli opravdu makat. Na tréninkách toho bylo dost, ale kluci měli obrovskou výdrž a pracovali opravdu dobře. 

 

První sezona

    Naše první sezona byla v roce 2003.

Sestava týmu:  

 •    Petr Chroňák - koš

 •    David Fleischmann - spoj savic

 •    Jirka Janda - strojník

 •    Jirka Malík - béčka

 •    Martin hodboď - troják

 •    Petr Hanzal - levý proud

 •    Lukáš Tomko - pravý proud

    Každý rok se u nás na prachatickém okrese začínaná okrskovou soutěží. Nervozita, chyby a další věci - všichni to moc dobře známe. Útok byl úplný propadák a tak jsme překážkovou ani neběželi. Po okrsku následují poháry starostů, kterých bylo v tomto roce 7. Zúčastnili jsme se pouze čtyř soutěží a v podstatě jsme jen sbírali zkušenosti a otrkávali se ve světě soutěží. Do celkového bodování jsme nebyli ani zahrnuti, protože jsme nesplnili účast na potřebném počtu pohárů. Celá sezona nestála ani za řeč, ale na jeden pohár si pamatuji velice přesně. Byl to pohár starosty ve Vlachovo Březí. Jako velitel družstva jsem šel pro diplom za poslední klasifikované místo. Řekl jsem si, že tohle už se nesmí nikdy opakovat, protože mi bylo úplně strašně. Sezona skončila a my jsme si řekli, že příští rok musíme zabrat. Chuť jsme měli a to je v tomto sportu spolu se štěstím to nejdůležitější.

    V zimě jsme dostali nové montérky a tak poslední věc, která nám chyběla byly dresy. S tím nám ochotně pomohl můj kamarád Pepa Kouba, kterému tímto moc děkuji. Kvůli nápisům na dresech z nás byli po celou příští sezonu Zalezláci.  


 Druhá sezona

    Druhou soutěžní sezonou pro nás byl rok 2004. První soutěž okrsek ve Svaté Máří. Z mého pohledu parádní útok. Škoda, že pravý proudař nestihl cvaknout proudnici. Všichni už tušíte, že celkový čas byl propadák. Následovala pauza mezi okrskem a pohárama. Byl jsem nucený udělat v týmu změny, protože pravý proud nestíhal a ještě k tomu béčkař nemohl jezdit na soutěže. Byl jsem bezradný, protože mi opět chyběl jeden člověk. Naštěstí přišla spása v podobě Franty Kroupy.

Rázem byla sestava jasná:  

 •     Petr Chroňák - koš 

 •     David Fleischmann - spoj savic 

 •     Jirka Janda - strojník 

 •     Lukáš Tomko - béčka 

 •     Martin Hodboď - troják

 •     Petr Hanzal - levý proud

 •     Franta Kroupa - pravý proud

    No a mohli jsme vyrazit na poháry. Tentokrát už to bylo jiné kafe. Z osmy pohárů jsme se zúčastnili šesti. Jedno třetí místo, dvě čtvrtá a zbytek vždycky v lepší polovině startovního pole. Hlavní bylo, že jsem ani jednou nešel pro diplom za poslední bodované místo :) V celkovém hodnocení okresu jsme obsadili sedmé místo. Musím se ještě zmínit o naší další posile. Je jím Bohouš Hlinka, který se střídá s Lukášem na béčkách. Je začátek března a já doufám, že naše další sezona bude ještě o něco lepší než ta předešlá. V letošní sezoně totiž budeme konečně běhat jako Budilov „B“. Nové nápisy Budilov máme již našité přes Zálezli a tak bude všem jasné odkud jsme :o). 

 Zleva: Peťa Hanzal, Martin Hodboď, Peťa Chroňák, Lukáš Tomko, Jirka Janda, David Fleischmann


Třetí sezona

    Tak a je tady sezona 2005. Na úvod bych chtěl napsat, že do této sezony nastupujeme s novou mašinou o objemu 1800ccm.

První je na řadě jako každoročně okrsková soutěž. Tentokrát ale na domácí půdě-tedy v Budilově a s jednotnými mašinami. Nebudu to moc protahovat druhá nejlepší štafeta, nejrychlejší útok soutěže a také nejlepší jednotlivec. Byl jsem nad míru spokojený a všichni jsme se těšili na okres. Chtěl bych moc pochválit všechny kluky, protože na okres jsme se připravovali opravdu zodpovědně. Našim jasným úkolem bylo postoupit poprvé v historii Budilova na kraj. Musím říct, že jsme na to doopravdy měli, ale všechno dopadlo úplně jinak. Hned při první štafetě jsem si po skoku z bariéry rozlámal kotník. Kluci makali jak to šlo, ale stačilo to pouze na 4 místo. Kraj byl tedy pro Budilov opět v nedohlednu, ale družstvu Budilov „B“ nastal jiný problém – museli jsme sehnat někoho, kdo by odeběhl v pohárech proud.

    Co následovalo pak už tady raději popisovat nebudu. Myslím si, že k historii toho bylo napsáno dost a nyní se budeme soustředit na současnost.

 

Petr HANZAL

Vyhledávání

Kontakt

SDH Budilov Radek Novotný
Budilov 38
384 81 Čkyně