zleva: Petra Rychtářová, Monča Pechlátová, Pavla Sovová, Klára Sovová, Lída Fikarová, Lenka Skřivanová, Blanka Fikarová

Sestava

Koš – Ludmila Fikarová alias Lídl  - kulturní referentka holek Budilova B, povzbuzovač,

Savice – Pavla Sovová alias Pavluša  - rozlívačka šampaňského, při tréninku dodávka tekutiny

Stroj – Blanka Fikarová alias Blanch  - asi jediná slušnáJ

Béčkař – Petra Rychtářová  alias Častice –„ nevdaná nekuřačka“; dříč, na kterého je spolehnutí

Rozdělovač – Lenka Skřivanová alias Britney – naše nejkrásnější hasička

LP – Monika Pechlátová alias Mumu – smiřovačka sesterských vztahůJ

PP – Klára Sovová alias Šéfová –(ono už to šéfová mluví za všechnoJ)

Dáša alias Šaky – umí všechnoJ

Velitelka

Klára Sovová

Rekordy a úspěchy

20,00s - Žernovice 13.9.2008

Historie

Naše družstvo vznikalo za dramatické situace v roce 2005 na podzim. Oficiálně jsme ženské družstvo, ale jelikož si pod pojmem družstvo představujeme dobrou partu lidí, patří k nám trenér Slávek, občasná „strojnice“ Jiřinka v mužském podání a pár kluků, jež se nám snažili pomoci nejen v těžkých chvílích, ale kteří s námi zdárně oslavovali první úspěchy .

S nápadem založit družstvo přišla Klárka alias Šéfová, která si hasičinu chtěla zkusit. Věděla, že situace není moc příznivá, ale když nám to nabídla s tím, že „Já s Pavlou bysme do toho rádi šly a Monču překecáme“, nešlo to odmítnout. V tu chvíli nás i se sestrou Blankou bylo 5. Když se k nám přidala  Lenka Skřivanů, věděly jsme, že máme pomalu vyhráno. Pořád ale scházel jeden člověk. Po náhodném setkání s Lenkou Staňků jsme udělaly družstvo kompletní a naše existence byla zachráněna.

Rok 2006 jsme začínaly samozřejmě s neúspěchy a myslely si, že se na nás jen obrací smůla. Přehazovaly jsme pozice, ale nikdy nás nenapadlo to vzdát. Až nastal přelom ve Zdislavicích, kde jsme dosáhly opravdu výjimečného úspěchu. První místo mezi konkurencí, která se tam naskytla, nás ujistilo, že naše snažení má opravdový význam. Od této soutěže jsme najednou dostaly novou chuť a motivaci., díky kterým jsme se dopracovaly na celkové 2. místo v OSH v Prachaticích. Byl to historický úspěch, jelikož nikdo z našich budilovských týmů k této pozici ještě nedosáhnul.

Další rok jsme začaly běhat ŠHL ve stejné sestavě. Začátky se zase moc nevydařily, ale pak ve stejný datum jako o soutěži ve Zdislavicích v minulém roce, kdy se pořádala soutěž v Sudoměři, jako by se opět něco obrátilo k nám… Makaly jsme až do úplného konce, kdy jsme obsadily celkové 2. místo v ŠHL.

V roce 2008 k nám přišly 2 nové členky Petruša s Dášou, kdy Petruša obsadila roli béčkařky za Lenku Staňků a Dáša náhradnici, která je použitelná opravdu „na všechno“. Holky se těchto rolí výborně chopily. Vždy jsme se na ně mohly spolehnout a měly výbornou vlastnost, která u nás, starších hasiček , moc nefungovala – neodmlouvalyJ

Letos už se konkurence zvýšila, opět jsme se snažily bojovat. Začátek vypadal slibně – vítězství ve Svaté Máří a v „našem“ Budilově, což jsme braly jako další posílení jít dál.. Učily jsme se nové pozice, ale všechny jsme se hecovaly navzájem – jak holky v družstvu, tak i spřízněná družstva nejen holek okolo nás.

To, v co jsme nikdo ani nedoufal, se stalo naplněné. Holky z Budilova B se staly vítězkami v celkovém hodnocení ŠHL. Za to bychom chtěly poděkovat všem, kteří na tom měly podíl – ač negativní, či pozitivní. Jelikož všichni dohromady nás dokázaly vyburcovat  k výkonům, na něž jsme náležitě pyšní .

Jak jsem psala už na začátku, družstvo nejsme jen  nás, 8 holek, ale i další členi – trenéři – maséři Jirka, Slávek, Pít, tréninkoví (samozřejmě ne v hospoděJ) partneři – Bóďa, Šáša, Martin, fanoušci Pavel, Pepa, Klárka, Kriss… a prostě i ti, kteří nám věřili.

Dokázaly jsme udělat partu lidí, jež spolu nejen jezdí na soutěže, ale kteří se schází přes celý rok – hrají spolu florbal, zúčastňují se akcí jako např. hokejbal, dostřikná, koncerty, dovolené, narozeniny, akce Vagon.

Jsme prostě opravdový tým – ŽENY Budilov „B“.