z leva: Jana Hanzalová, Zuzka Zámková, Lenka Pahorecká, Bára Kadlecová, Maruška Konečná

spodní řada: Jana Narovcová, Irča Bendová

Koš - Irena Bendová, Marie Konečná

Spoj - Lenka Pahorecká

Strojník - Věra Šťastná

Béčka - Andrea Šabouková

Rozdělovač - Zuzana Zámková

Pravý proud - Jana Hanzalová, Barbora Kadlecová

Levý proud - Ivana Hanzalová, Jana Narovcová

Rekordy a úspěchy

Na této sekci se pracuje.

Krátce z historie

Psal se rok 2000, když jsme se sešly my, holky z okolí, na první trénink a vůbec seznámení se s technikou a hasičským sportem blíže. Právě ti kluci, kterým jsme byly zvyklé jen fandit, se nás ujali a začalo vysvětlováni, rozdělovaní funkcí a první namáčeni.

Všechny jsme byly místní a moc dobře jsme se znali, jedinou výjimkou byla pošťačka Martina, která vlastně byla jedna z prvních, která časem přesedlala k jinému družstvu. Brzy nás také opustily holky Hrdličků, a právě proto mi spadlo velitelství do klína. My ostatní jsme se nazalekly toho, ze nic nejde na poprvé a vůbec nám nevadilo, že první sezony rozhodně nepatřily ke zrovna slavným. Naopak, právě tyto sezony, kdy našim bojovým úkolem bylo „hlavně nebýt poslední“, patřili k těm nejveselejším.

Díky pravidelným nácvikům se začaly ukazovat pokroky, na okrskových soutěžích jsme bodovaly pěknými časy a ani na okresních soutěžích jsme se za svůj výkon nemusely stydět. Za velký úspěch považuji, že jsme se v roce 2002 probojovaly až do krajského kola.

Tetu fotografii doplním později

Roku 2003 jsme zahájily sezonu ve stejnokrojích – černé teplákové soupravě doplněné bílým tričkem. Přineslo nám to štěstí, poprvé jsme se na okrese umístily na medailové pozici – 3. místo. Pak nás dokonce v Hasičských novinkách Helena Fiedlerova nazvala „dravými barakudami“, to nám už naopak moc štěstí nepřineslo.

Později jsme vyměnily bílé trička za modré se žlutou nášivkou SDH Budilov vepředu a nápisem Budilov A vzadu. Celý komplet jsme doplnily i kšiltovkou ve stejných barvách, takže nás všichni snadno poznáte.

Asi stejně jako všude, i u nás to chvílemi skřípalo. K nejtemnějšímu období patřil rok 2006, kdy bylo po celosezónní napjaté situaci založeno družstvo žen Budilov B.

Od počátku do současnosti se potýkáme s nedostatkem členek, teda vlastně ani ne tak členek, jako časových možností věnovat se tomuto sportu. Za 8 let trvání družstva se zde vystřídalo mnoho tváří, ale stálým kamenem pro nastávající sezonu zůstane pravděpodobně jen Lenka Zachů (nyní již Pahorecká), současná velitelka. To ovšem neznamená, že nás všechny holky opustily, já se určíte chystám k návratu a ani mateřství dalších dvou děvčat nezpůsobilo zanevření nad tímto sportem. A to, ze člověk neběhá po trati, neznamená, ze přestal být členem ;-)

Ivana Hanzalová

Původní  sestava:   Hana a Monika Hrdličková, Lenka Zachová, Irena Bendová, Věra Malíková, Ivana Hanzalová, Martina

Současná  sestava:   Lenka Zachová, Zuzka Zámková, Jana Hanzalová, Maruška Konečná, Andrea Šabouková, Bára Kadlecová, Věrka Šťastná, Irena Bendová, Ivana Hanzalová