!!! STRÁNKY PŘESUNUTY NA SDHBUDILOV.WEBNODE.CZ !!!

Dobrý den, právě jste zavítali na stránky

SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V BUDILOVĚ.

Budilov je malá malebná vesnička v podhůří Šumavy, která leží 4 km od Čkyně, 10km od Vimperka a 20km od Prachatic. Pro případné zájemce o návštěvu přikládám mapu ZDE.

SDH Budilov byl založen v roce 1924 má za sebou bohatou historii. Stejně jako ve většině ostatních obcích ČR i zde byli hasiči stěžejním článkem fungování obce. Nešlo jen o práci při požárech, živelných pohromách a zvelebování obce, ale také o zajištění kulturního dění. Více se dozvíte v sekci historie, na které stále ještě pracujeme.

V současné době má sbor 89 členů. Naším cílem je výchova mladých hasičů, zajištění zásahuschopné techniky a vyškolených hasičů, spolupráce při zvelebování obce (brigády, kulturní akce) a samozřejmě dosahovat pokud možno těch nejlepších výsledků na soutěžních polích.

V SDH Budilov máme celkem 7 soutěžních družstev. K kategorii Děti máme jedno družstvo, v kategorii Ženy dvě družstva a v kategorii Muži dokonce 3 družstva. Zapomenout nesmíme ani na naše veterány, kteří se zúčastňují pravidelně veteránských soutěží. Informace o jednotlivých týmech naleznete v sekci družstva a informace o výsledcích spolu s komentářem k soutěžím naleznete v sekci soutěže.

SDH Budilov každoročně pořádá také několik kulturních akcí. Tou první je masopustní průvod. Obcházíme celkem 5 vesnic, což je, jak mnozí z vás víte nelehký úkol. Druhou, a pro náš sbor, stěžejní akcí každého roku je pořádání hasičské soutěže O pohár starosty obce a na něj navazující „Budilovská zahradní párty“. Dalšími akcemi jsou: Pouťová zábava v Bošicích a v Budilově, každoročně pořádaný dětský den, setkání s písničkou pro dříve narozené a spoustu dalších akcí. Veškeré informace o zmiňovaných akcích naleznete v sekci akce, kde jsou rovněž uvedeny veškeré informace a komentáře o pořádaných brigádách.

V sekci technika se dozvíte vše o našem hasičském vybavení, na které jsme patřičně hrdí. Ať už zmíním PS 8, na kterou se skládali naši prapradědové a nebo naši PS 18, kterou jsme kupovali za peníze z brigád. Každý rok pilně pracujeme na údržbě a vylepšení veškerého materiálu.

Doufám, že se Vám budou naše stránky líbit, případné náměty na vylepšení pište prosím do diskuze.